27.11.2017, kategorie: Pelhřimov

Jak proběhl Víkend pro dívky na faře v Nové Cerekvi (24.-26.11.2017)

Jak proběhl Víkend pro dívky na faře v Nové Cerekvi (24.-26.11.2017)

Víkend pro dívky se uskutečnil na faře v Nové Cerekvi od 24. 11. do 26. 11. 2017 pro dívky ve věku od 13 let. Společné setkání jsme zahájily společnou večeří a poté jsme si poslechly vyprávění od p. Hunalové, během něhož jsme se také mohly aktivně zapojit a za použití různých materiálů od přírodnin až po šátky, a tak si před sebou vytvořit vypravovanou zvěst.

Každé ráno jsme zahájily den společnou modlitbou a večer ho ukončily stejným způsobem. Během modliteb jsme se každá mohla projevit jak slovy, tak i beze slov prostřednictvím vytvoření např. naší dosavadní životní cesty.

Po sobotní snídani jsme se chystaly na společné prožití mše, každá z nás se mohla nějakým způsobem podílet na její přípravě a následné realizaci, ať už v podobě zpěvu, či čtení přímluv. Mši sloužil P. Josef Sláčík, který si pro nás připravil následně ještě na faře povídání o Marii a jejím vztahu k Bohu a sebepřijetí. Po obědě jsme mohly odpočívat a vyrábět adventní věnce a malé betlémy z přírodnin, protože Vánoce se už pomalu blíží. Každá z nás mohla využít svou fantazii a dát kus sebe do svého výtvoru. Po klidném poobědovém programu, kafíčku a buchtičce jsme se mohly vydovádět ve hře, která znázorňovala naše putování životem s cílem dostat se do nebe, avšak do něj se dostala pouze jedna skupinka. Některé z nás se dostaly i do pekla, ačkoli z tohoto pekla se díky splnění náročného úkolu mohly dostat. Naštěstí to odnesly jen svaly a špinavá kolena.

Večer jsme společně oslavily konec církevního roku, na němž rychlé špunty, brambůrky a kofola nesměly chybět. Ale i zastánci zdravé výživy si přišli na své, byla tu zelenina i ovoce.

 

Myslím si, že se víkend vydařil, což nám napověděla i závěrečná reflexe. Mohly jsme strávit čas spolu, udělat si čas na věci, na které si běžně čas nenajdeme, na kamarádky, se kterými se často nevidíme, odpočinout si od stereotypu, který možná zakoušíme, zapomenout na problémy a starosti, které nás sužují, zasmát se a prostě žít. Byla to zkrátka „dámská jízda“ se vším všudy. Lucka

 
 
Nahoru