Diecézní katechetické centrum - Biskupství českobudějovické

 

Aktuality a nové články

27.09.2019, kategorie: Diecézní centrum pro katechezi

Nový web!

Veškeré novinky a informace najdete na novém webu:

prolid.bcb.cz

27.06.2019, kategorie: Diecézní centrum pro katechezi

Zveme nové zájemce o práci v katechezi dětí a dospělých a ve výuce náboženství.

Teologická fakulta JU v rámci celoživotního vzdělávání otevírá dvouletý kurz pro nové katechety. Přihlášku si můžete stáhnout zde.

Přihlášení je do 15. 9. 2019. Celý článek ...

27.06.2019, kategorie: Diecézní centrum pro katechezi

Umění rozlišování.

Umění rozlišování.

V sobotu 22. 6. 2019 se sešlo cca 40 lidí na duchovní obnově s názvem Umění rozlišování v kapli sv. Josefa Na sadech. Celý článek ...

27.06.2019, kategorie: Diecézní centrum pro katechezi

Katechetický den

Milí katecheté a milé katechetky.

Na webu www.prolidi.bcb.cz je článek o Katechetickém dni na Lomci, který se uskutečnil 7. září 2019. Můžete tam shlédnout i fotografie. Děkujeme všem za účast a sestřičkám na Lomci za prostory.

Ke stažení Ke stažení
27.06.2019, kategorie: Diecézní centrum pro katechezi

Poděkování

Poděkování

Milí katecheté a katechetky, milí učitelé a učitelky náboženství.

Děkujeme vám všem za vaši službu. Víme, že práce na vinici Páně není jednoduchá, často je to velká „dřina“, ale věříme, že Pán zde a pak i v plnosti Nebeského království nenechá nic bez odměny.

Přejeme vám krásné prázdniny a hlavně si odpočiňte.

Uvidíme se společně v sobotu 7. září na Katechetickém dni na Lomci, kdy zahájíme nový školní rok.

27.06.2019, kategorie: Diecézní centrum pro katechezi

Výuka náboženství jako nepovinného předmětu ve školním roce 2019/2020 a dále.

Vzhledem k častým dotazům o novele financování škol od 1.1.2020, kde je školám doporučeno rušit nepovinné předměty uvádíme toto vyjádření, ze kterého vyplývá, že nepovinný předmět Náboženství zůstává beze změny za platných podmínek podle školského zákona  č. 561/2004 § 15. Celý článek ...

24.05.2019, kategorie: Diecézní centrum pro katechezi

Vikariátní pouť rodin V erbu lvice

Jak to všechno probíhalo?

Jindřichohradecký vikariát prožil v sobotu 18. května pouť s názvem V ERBU LVICE, která se konala při příležitosti Týdne pro rodinu. Putovali jsme z kostela sv. Petra a Pavla ve Stráži nad Nežárkou do krásného kostela Navštívení Panny Marie v Mláce. Celý článek ...

    

     

 

V českobudějovické diecézi je 10 vikariátů. V každém z nich působí katecheté, jmenovaní biskupem do funkce vikariátní zástupce pro katechezi, kteří ve spolupráci s vikáři organizují a zajišťují výuku náboženství na školách a farní katecheze ve vikariátech. DKS organizuje a zajišťuje pro katechety v diecézi jako součást vzdělávačně-formačního programu přednášky a semináře. Účast na seminářích je pro vikariátní zástupce povinná, pro ostatní katechety je součástí jejich pracovních povinností.


Duchovní obnovy
se konají v postní době v rámci jednotlivých vikariátů. Týdenní exercicie pro katechety organizuje DKS jednou za dva roky.


V průběhu května se konají ve vikariátech dětské vikariátní poutě. Téma poutí koresponduje s tématem "Projektu do škol" a vrcholí na dětské diecézní pouti, která se koná pravidelně první říjnovou sobotu.

 
Nahoru